a
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Silah Kullanım ve Ordu Birimleri Yönetim Sistemi

YazarMesaj
Rinuel Aqula
HONUD Lideri & Normandy Komutanı
HONUD Lideri & Normandy Komutanı
Rinuel Aqula

Gerçek İsim : Yargı
RP Sevgilisi : Amber Sahra
Belirgin Özelliği : Otoriter, ikna edici, cesur, biraz dalgacı

Kişisel Bilgiler
Quidditch Mevkî:
Irk: İnsan
Özel Yetenek:

Silah Kullanım ve Ordu Birimleri Yönetim Sistemi Empty
MesajKonu: Silah Kullanım ve Ordu Birimleri Yönetim Sistemi   Silah Kullanım ve Ordu Birimleri Yönetim Sistemi EmptyPtsi 28 Ocak 2013, 9:11 pm

H.O.N.U.D ve dünyanın içinde yer alan tüm ordularda rütbeye göre belirli silah kullanımı olmaktadır. Aşağıda verilecek listede yer alan rütbeler bir alt rütbedeki askerlerin de kullandığı silahları kullanabilecektir. Bu sıralama şöyledir:

Er

Lloyt, R1 Tabanca, D12 Tabanca, A60 Standart Piyade Tüfeği, RL-9, GR1 El Bombası, GRZ-2 Sis Bombası, E-5.

Onbaşı

ST, ST-L, D17 Mini Tüfek, GRZ El Bombası, Ses Bombası, E-8, Roketatar.

Çavuş

D7 Tabanca, K-7 Suikast Tüfeği, E-10, RC-3, D45 Bombalı Tüfek.

Kd. Çavuş

D12 Tabanca, S3 Tabanca, Honud-5, RC-7

ÜsÇavuş

GRZ-1

Kd. Üsçavuş

GRZ-3

Baş Çavuş

R90

An-13, GRZ-1,Calero ( C ), VS-7

Kd. Baş Çavuş

NR8, M-80 Dürbünü Fonksiyonlu Tüfek, An-14,C3

Teğmen

Mitralyöz, GR Bombası, ELS, SHT 8, Yansıtıcı, C5

Üsteğmen

PZ6, Sonic Top, Plazma Atıcı

Yüzbaşı

PZ9

Binbaşı

PZ12, C7, Albin

Yarbay

PZT-3

Albay

Cs7

* Generaller, H.O.N.U.D Lideri, amiraller ve savaş gemisi komutanları tüm silah ve araçları kullanabilecekleri gibi ordu yönetiminde de görev alırlar.

* H.O.N.U.D Özel Kuvvetler mensupları rütbe uyumluluklarının yanında özel timlerin kullandabilecekleri tüm silahları, calero zırh sistemlerini, albini, VS-7'yi kullanabilirler. ( Er ve onbaşılarda calero zırh sistemleri ve albin hariç tutulmuştur. ) Aynı şey çeşitli özel timler için de geçerlidir.

* Uçaklar, tank vs. zırhlı araçlar, donanma gemisi ve üniteleri kurgusal olarak kullanılan birimler olup operasyon veya görevlerde ilgili komutanın veya liderin insiyatifinde kurguya ve askere göre rplerde kullandırılabileceklerdir.

* H.O.N.U.D ordusunda genelde takımları onbaşılar; mangaları çavuşlar; taburları yüzbaşılar; alayları binbaşılar; tümenleri yarbaylar; tugayları albaylar; kol orduları tuğgeneraller; orduları tümgeneraller en düşük rütbe şeklinde yönetebilir.

* Kuzeu, Güney, Batı, Doğu Ordu Komutanlıklarını ve Donanmalarını orgeneral ve oramiraller yönetebilirler. Kuzeybatı, Kuzeydoğu, Güneybatı, Güneydoğu Ordu Komutalıklarını ve Donanmalarını yönetebilirler.

* Hava Kuvvetleri Komutanlıklarındaki her bir sektörü en az tümgeneral yönetebilir. Lider ise H.O.N.U.D içindeki her birimi yönetebilmektedir.

* Belirlenen bu yönetim kademelerindeki rütbelerin üstündeki askerler de aynı birimleri yönetebilmektedirler.

* Bu sistemdeki genel bilgilerin hepsi Dünya'nın barındırdığı her ordu için de geçerlidir.

* Bu sistemde geçen ordu terimleri ve silahları hakkında ayrıntılı bilgi için;
*:
*:
*:

Silah Kullanım ve Ordu Birimleri Yönetim Sistemi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ordu Sistemi
» Silah ve Teknoloji Sistemleri
» Zar Sistemi
» Sınıf Geçme Sistemi